Sorry Apple…zostanę jednak przy szóstce z eską…

Przygoda z Apple

Swoją przygodę z produktami  Apple, rozpocząłem w zeszłym roku, kupując na sam początek iPada Air 2, całe szczęście Apple nie zaprezentowało podczas konferencji WWDC Keynote, 3ciej generacji swojego tabletu z serii Air. Bo zrobiłbym interes życia,pozdrowiam Tomka L, który oświecił mnie po zakupie, że za kilka dni ta konferencja ma mieć miejsce. I być może pojawi się Air3… Uff

Z półki do ręki… #apple #ipad #air2 #wifi #berlin #kudamm #kurfürstendamm #store #applestore

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Krzysiek Borowy (@thekbiam)

Apple Kusi

Apple kusi do takiego stopnia, że nie można przejść koło ich produktów obojętnie. Uruchamiając pierwszy raz iPada i użytkując go przez kilka dni, zmieniłem totalnie mniemanie o Androidzie, którym według mnie
nie dorównuje iOS’wi. Androidem byłem zafascynowany przez kilka lat, może dlatego, że nigdy nie miałem do czynienia z produktami Apple oraz ich systemem.

Najśmieszniejsze było życie w zakłamaniu, wielbiłem iOS, ale na codzień korzystałem z HTC One, który bazował na androidzie. I ta różnica, odmienność systemów doprowadzała mnie do skraju załamania, gdy android np. lubił się zawiesić. Musiałem to zmienić, telefon to jedyny przedmiot, który jest ze mną zawsze i wszędzie i nie może mnie zawieść w najmniej oczekiwanych sytuacjach.

Dlatego zaraz po premierze iPhona 6s, zamówiłem go w pre-orderze z abonamentem w niemieckiej sieci T-mobile.

iPhone 7

Ale do rzeczy, 3 dni temu miała miejsce kolejna konferencja Apple, a na niej został zaprezentowany najbardziej wyczekiwany telefon tego roku iPhone 7. Tylko co to ma wspólnego ze mną? Jako wierny fan, napewno ustawił bym się już w kolejce pod Apple Store w Berlinie, ale jeszcze jest ze mną dobrze, na tyle że jako zwykły użytkownik iPhona nie dostrzegam kolosalnych różnic pomiędzy 6s a 7.

Brak Mini-Jacka

Najważniejszą i najbardziej kontrowersyjną zmianą jest usunięcie przez Apple wejścia Mini-Jack, ludzie się oburzają i krytykują to posunięcie. Dla mnie nie robi to najmniejszej różnicy i tak korzystam z oryginalnych słuchawek EarPods, a Apple dostarczy je ze złączem Lightning wraz z nowym iPhonem. Widziałem już opinie, że ktoś nie będzie mógł jednocześnie ładować telefonu i korzystać ze słuchawek, na to też jest sposób, przejściówka lub ewentualnie zaopatrzyć się w słuchawki bezprzewodowe. Dostrzegam, że ludzi na siłę sami chcą sobie skomplikować życie.

Wodoodporność

Jeśli do tej pory nie udało mi się zalać telefonu jest to chyba mało prawdopodobne aby stało się faktem. Cecha fajna, byłem ostatnio nad jeziorem i napewno osoba, która mnie kreciła, czuła by się pewniej trzymając telefon, wiedząc że jest wodoodporny.

Nie ma jak popływać przy zachodzie słońca… #berlin #zachodslonca #tegelersee #plywamy #jezioro

Film zamieszczony przez użytkownika Krzysiek Borowy (@thekbiam)

 

Nowe kolory

Kolory kolorami, dodali nowe dwa, ale to kwestia gustu, ja i tak wybrałbym złoty. W końcu hajs musi się zgadzać.

Głośniki stereo

Dresem nie jestem, więc nie słucham muzyki na głośnikach idąc ulicą jak to w Polsce można zaobserwować. Jednak jeden głośnik stanowczo wystarcza, w większości sytuacji i tak korzystam ze słuchawek.

Inne bajery

Lepszy aparat ze stabilizacją obrazu, flash z 4 diodami led, nowy przycisk home, nowy procesor A10 Fusion, usunięte łączenia na tylnej obudowie. Nie prowokują do tego abym wymienił swojego iPhona na nowy model. Licze na to że w przyszłym roku Apple postara się bardziej i iPhone 7s zachwyci mnie.

Teraz pozostaje mi czekać do 13 Września na udostępnienie aktualizacji systemu do iOS 10.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *